آمونیاک دی کرومات باعث خفه گی پسر بچه بازیگوش شد

این ماده از یون های آمونیوم تشکیل شده است آمونیاک دی کرومات که یک ماده ی جامد یونی را به وجود می آورد و سبب خورندگی و همچنین سرطان زایی دارد.

آمونیاک دی کرومات یک ماده ی غیر آلی است که از ویژگی های آن می توان به قابل مشتعل شدن آن اشاره کرد. آمونیاک در محلول هایی استفاده می شود که در لیتوگرافی کاربرد دارند، همچنین در صنایع شیمیایی نیز کاربردهای فراوان دارد.

دی کرومات آمونیوم یک عامل اکسید کننده قوی است و اغلب به شدت با هر عامل کاهنده واکنش نشان می دهد . هر چه عامل کاهنده قوی تر باشد، واکنش خشن تر است.

همچنین برای ترویج اکسیداسیون الکل ها و تیول ها استفاده شده است. دی کرومات آمونیوم، در حضور Mg(HSO 4 ) 2 و SiO 2 مرطوب می تواند به عنوان یک معرف بسیار کارآمد برای جفت اکسیداتیو تیول ها در شرایط بدون حلال عمل کند.

این واکنش ها در شرایط نسبتاً ملایم بازده نسبتاً خوبی تولید می کند. این ترکیب همچنین در اکسیداسیون الکل های آلیفاتیک به متناظر آنها استفاده می شودآلدئیدها و کتونها در ZrCl 4 / SiO 2 مرطوب در شرایط بدون حلال، دوباره با بازده نسبتا بالا.

آمونیاک

دی کرومات آمونیوم، مانند تمام ترکیبات کروم (VI)، بسیار سمی و سرطان زا است همچنین یک محرک قوی است.

در ظروف مهر و موم شده، دی کرومات آمونیوم در صورت گرم شدن، احتمالا منفجر می شود. در سال 1986، دو کارگر در Diamond Shamrock Chemicals در Ashtabula، اوهایو، زمانی که 2000 پوند آمونیوم دی کرومات در حال خشک شدن در بخاری منفجر شد، کشته و 14 نفر دیگر زخمی شدند.

دی کرومات آمونیوم یک جامد کریستالی قرمز نارنجی روشن است. به راحتی مشتعل می شود و می سوزد و باقی مانده سبز رنگی ایجاد می کند.

اگر در ظرف دربسته حرارت داده شود، ممکن است ظرف به دلیل تجزیه مواد پاره شود. همچنین اگر با مواد قابل احتراق مخلوط شود یا با مواد قابل احتراق آلوده شود، ممکن است به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی عمل کند. در آب محلول است.

دی کرومات آمونیوم یک ترکیب شیمیایی از کروم شش ظرفیتی است. از آن در مواد آتش‌زی استفاده شده است. کروم شش ظرفیتی به ترکیبات شیمیایی اطلاق می شود که حاوی عنصر کروم در حالت اکسیداسیون +6 هستند.

کروم (VI) نسبت به سایر حالت های اکسیداسیون اتم کروم سمی تر است زیرا توانایی بیشتری برای ورود به سلول ها و پتانسیل ردوکس بالاتر دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.