رنگ ساختمانی خاکستری با ترکیب نوشابه تبدیل به اسید می شود

به همین سبب در بازار داخلی، رنگ ساختمانی خاکستری  در صنعت ساخت و ساز و رنگ سازی شاهد به وجود آمدن طیف های گسترده ای از رنگ های متنوع هستیم.

پس از جنگ جهانی دوم، اروپا باید با ضرورت و فوریت بازسازی روبرو می شد. بتن « خام » باقی می‌ماند و بحث بر سر رنگ به عقب می‌رود.

در دهه 1950، یک معماری بین‌المللی خاص به شدت تعمیم یافت و به حد اشباع رسید. انتقاد پست مدرن در اواسط دهه 1960 مطرح شد.

فرم‌های گذشته دوباره احیا شدند (ستون‌ها، قدیم‌ها و غیره) و تفاوت با سبک بین‌المللی، که کم‌رنگ و مینیمالیستی بود، نیز با افزودن رنگ‌ها ایجاد شد. منطقه Schützenstrasse که آلدو روسی در برلین (1994-1998) ساخته است.

با این حال، سفید مقاومت می کند برخی از معماران حتی آن را به نوعی علامت تجاری می سازند، مثلاً ریچارد مایر.

عکس های اولین خانه های او از تضاد چشمگیر ناشی از سفیدی دیوارها با طبیعت اطراف شگفت زده شده است. مایر همچنان ادامه می‌دهد و علامت می‌دهد: جدیدترین ساختمان‌های او هنوز تا حد زیادی رنگ سفید دارند.

رنگ

در سال 1977، زمانی که مرکز ژرژ پمپیدو با لوله‌ها، اسکلت، روده‌ها و رگ‌هایش با رنگ‌های روشن و در معرض نور روز روشن ظاهر شد، در پالت خاکستری پشت بام‌های پاریس کاملاً تنها بود. پس از آن جنجالی درگرفت که تصور خشونت آن امروز دشوار است.

آشیانه هنر، کارخانه گاز، پالایشگاه نفت، زگیل آوانگارد و غیره. مقدماتی فراوان است اگر انتخاب معماران برای نشان دادن همه چیزهایی است که معمولاً پنهان است و بیشترین انتقاد را دارند، رنگ های روشن نیز نقش زیادی در آن دارند.

چیزی که کمتر شناخته شده است این است که راه حل هایی که در ابتدا پیش بینی شده بود، ازدواج قهوه ای و آبی روشن، رنگ های زمین و آسمان بود.

و اینکه به پیشنهاد هنرمند Jean Dewasne و در توافق با معماران رنزو پیانو و ریچارد راجرز بود که این رنگ‌های روشن انتخاب و در مدل نهایی ساختمان در سال 1973 ادغام شدند.

در پروژه انجام شده، رنگ‌ها به‌ویژه در نمای شرقی ساختمان به چشم می‌آیند که در آنجا می‌توان عملکرد لوله‌های مختلف را شناسایی کرد: آبی برای آب، سبز برای هوا، زرد برای برق و قرمز برای همه. عناصر گردشی مانند آسانسور، بالابر کالا و پله برقی.

«نقاشی در فضا زمان قرن بیستم به هنرمند اجازه می‌دهد تا رویای بزرگ خود را محقق کند: انسان را در نقاشی قرار دهید و دیگر در مقابل آن قرار نگیرید…» رنگ امروز یک موضوع است، اما عملا دیگر دلیلی برای اختلاف نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.