مایع دستشویی تیوپی آشپزخانه یک عروس را برق انداخت

یکی از لوازم بهداشتی که ما روزانه از آن استفاده می کنیم مایع دستشویی تیوپی یک محصول پر کاربرد و مورد نیاز همه افراد است، برای آشنایی بیشتر با آن با ما همراه شوید.

صابون و مواد شوینده، موادی که در صورت حل شدن درآب، در اختیار داشتن توانایی حذف آلودگی از سطوحی مانند پوست انسان، منسوجات و سایر مواد جامد. فرآیند به ظاهر ساده تمیز کردن سطح کثیف در واقع پیچیده است و شامل مراحل فیزیکی شیمیایی زیر است:

خیس کردن سطح و در مورد منسوجات، نفوذ به ساختار الیاف توسط مایع شستشو حاوی مواد شوینده. مواد شوینده (و غیره عوامل فعال سطحی) با کاهش کشش سطحی آب، توانایی پخش و خیس شدن آن را افزایش می‌دهند، یعنی تمایلی که مولکول‌های آن نسبت به مولکول‌های ماده شسته‌شده با یکدیگر دارند.

جذب لایه ای از صابون یا مواد شوینده در سطح مشترک بین آب و سطحی که باید شسته شود و بین آب و خاک. در مورد عوامل فعال سطح یونی، لایه تشکیل شده ماهیت یونی (از نظر الکتریکی قطبی) دارد.

مایعمایع

پراکندگی خاک از الیاف یا مواد دیگر در آب شستشو. این مرحله با هم زدن مکانیکی و دمای بالا تسهیل می شود. در مورد صابون دست، خاک در کف ایجاد شده توسط عمل مکانیکی دست ها پراکنده می شود.

جلوگیری از رسوب مجدد خاک بر روی سطح تمیز شده. صابون یا مواد شوینده با تعلیق کثیفی در یک کلوئید محافظ، گاهی اوقات با کمک افزودنی های خاص، این کار را انجام می دهد.

در بسیاری از سطوح کثیف، کثیفی توسط یک لایه نازک روغن یا گریس به سطح چسبیده می شود. تمیز کردن چنین سطوحی شامل جابجایی این فیلم توسط محلول شوینده است که به نوبه خود توسط آب های شستشو شسته می شود.

فیلم روغن تحت تأثیر محلول شوینده شکسته شده و به قطرات جداگانه تقسیم می شود.پروتئینی لکه هایی مانند تخم مرغ، شیر و خون به سختی با استفاده از مواد شوینده پاک می شوند.

لکه پروتئینی در آب نامحلول است، به شدت به فیبر می‌چسبد و از نفوذ مواد شوینده جلوگیری می‌کند. با استفاده ازآنزیم‌های پروتئولیتیک همراه با مواد شوینده، ماده پروتئینی را می‌توان محلول در آب یا حداقل نفوذپذیر در آب کرد و به ماده شوینده اجازه می‌دهد.

تا عمل کند و لکه پروتئینی همراه با کثیفی‌های روغنی پراکنده شود. آنزیم ها ممکن است برای برخی از افرادی که معمولاً در معرض آنها قرار می گیرند، یک خطر سمی ایجاد کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.