پسته حسینی قم خوراکی محبوب جوبایدن است

مشخصات پسته حسینی قم در حال حاضر بسیار فراوان می باشد. ویژگی های متنوعی برای این محصول در نظر گرفته شده است تا یک محصول بسیار خوبی را خریداری کنید.

پسته از کجا می آید؟ دوستان ایرانی من عجله می کنند: «البته از ایران، مثل گردو و انار». در چه، آنها اشتباه نخواهند کرد، بدون اینکه برای همه اینها کاملاً درست باشند.

پسته در واقع مدیون کشور شگفت انگیز خود است و اول از همه نام آن پسته است که در یونانی pistakia، در لاتین pistacia و fustuq شد.به عربی. اما به خاطر چیزی که شاید مهمتر از نامش باشد: شهرت، مدیون کشور دیگری، یعنی سوریه است.

در این زمینه داستان یوسف را در پایان کتاب پیدایش به یاد آورید: خود یعقوب پسته را در آنجا تبلیغ می کرد و آن را از بهترین محصولات کنعان با بادام و صمغ عربی ذکر می کرد.

و در سوریه بود که رومیان او را شناختند، و از سوریه بود که او برای فتح رم در سال 37 به گفته پلینی بزرگ، به لطف یک فرماندار ماهر، لوسیوس ویتلیوس که ما نباید او را با پسرش آولوس اشتباه بگیریم، حرکت کرد.

پسته

تقریباً در همان زمان، یک پزشک و گیاه‌شناس یونانی، دیوسکوریدس، خاطرنشان کرد که پسته‌های سوریه ظریف‌ترین پسته‌ها هستند، که یک قرن بعد پزشک یونانی دیگر، و نه کمترین آن، جالینوس، آن را تأیید کرد.

پس از آن این دو مرد این هنر نمی توانستند شک کنند که میهن مربوط به آنها، ترکیه و یونان کنونی، قرار است در قرن بیستم سرزمین جدیدی برای ماموریت های درخت پسته شوند.

میوه‌هایی که در آنجا برداشت می‌شوند نسبت به ایران یا سوریه بسیار خوش طعم، اگرچه گوشتی کمتر هستند، و حتی گاهی از آن‌ها نیز پیشی می‌گیرند.

علاوه بر این، از نظر اندازه، قوام، رنگ و طعم یکسان، این شایستگی را دارند که از نزاع هایی که در همه چیز و به هر بهانه ای یونانی ها را در مقابل ترک ها قرار می دهد، فرار کنند.

اما بیایید در سوریه بمانیم. و وقتی می گویم سوریه، وقتی صحبت از پسته می شود، البته منظورم فقط حلب و منطقه آن است. آنجا بود، در باغی در شرق شهر معتبر، که در کودکی، این فرصت باورنکردنی را داشتم که دسته‌های پسته را تحسین کنم، درختان جادویی که شب‌ها باز می‌شدند و زیر ردای قرمزشان می‌ترقیدند.

ماه کامل، و من هنوز در شگفتم. همچنین در سراسر شرق عرب بسیار نادر است که کلمه فستوق را بدون الصاق صفت حلبی که به معنای حلب است تلفظ کنند و در عین حال منشأ فستوق مذکور را نشان دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.